loading

Kviečia JAUNŲJŲ GEOGRAFŲ MOKYKLA!

Jaunųjų Geografų Mokykla - JGM - yra respublikinė, neformalaus ugdymo, neakivaizdinė mokykla, kurios tikslas apjungti moksleivius - bendraminčius, besidominčius geografija, siekiančius pagilinti žinias apie Žemę, mėgstančius keliauti, galvojančius studijuoti geografinius mokslus.
JGM yra registruota Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (LMNSC), jos veiklą organizuoja Lietuvos Geografų Draugija kartu su Vilniaus universiteto Geomokslų institutu.
Ji įkurta 1986 metais šviesios atminties geografo, keliautojo, tuometinio Vilniaus Pedagoginio Instituto docento dr. Rimanto Krupicko, ir jo bendražygių.
JGM yra trimetė. Patirties moksleiviai semiasi atostogų metu suvažiuodami į sesijas – žiemos, pavasario, vasaros ir rudens. Žiemos sesija yra skirta teoriniams-praktiniams užsiėmimams, kurie daugiausia vyksta Vilniaus universiteto Geomokslų institute. Be mokslų, taip pat vyksta pažintinės išvykos į įvairias geomokslines organizacijas, ekskursijos po Vilnių ir jo apylinkes. Pavasario, vasaros ir rudens sesijos (stovyklos ir ekspedicijos) yra daugiausiai skirtos praktinėms veikloms. Šios vyksta visą laiką skirtingose Lietuvos vietose - JGM moksleiviai pamato savo Tėvynę ne tik kaip turistai, bet ir kaip jaunieji mokslininkai. Trečio kurso moksleiviai važiuoja į „tolimąją praktiką“ - ekspedicinę kelionę į kalnus Europoje ir už jos ribų. Kiekvienos sesijos svarbi dalis yra bendravimas, vakaronės, viktorinos, žaidimai. JGM puoselėjamos „žaliosios“ ekologinės, senosios baltiškosios ir žygeivystės tradicijos.
JGM moksleiviams užsiėmimus veda įvairių geografijos sričių mokslininkai, profesoriai, dėstytojai ir specialistai - daugiausia iš Vilniaus universiteto, o taip pat žymūs keliautojai, geografijos mokytojai, geografiją studijuojantys studentai. Stovykloms ir ekspedicijoms vadovauja geografai - patyrę keliautojai-žygeiviai, kurių nemaža dalis patys yra baigę JGM. Taigi, JGM moksleivių gyvenimas sesijų metu nedaug kuo skiriasi nuo studentiškojo.
Visi vadovai ir dėstytojai dirba savanoriškai, todėl už dalyvavimą Mokyklos veikloje mokėti nereikia, išskyrus simbolinį sesijos mokestį - paprastai tarp 10 ir 20 eurų. Prieš kiekvieną sesiją pateikiama visa informacija. Moksleivių dalyvavimas JGM yra savanoriškas - nuo įstojimo iki baigimo.
Kviečiame devintos (pirmos gimnazijos) klasės smalsius, kūrybingus mokinius, mėgstančius ir besidominčius geografija, norinčius pagilinti turimas žinias, atlikti įvairių geografinių objektų mokslinius tyrimus, o svarbiausia - keliauti, bendrauti su bendraminčiais, linksmai ir išradingai leisti laisvalaikį bei pažinti unikaliausias Lietuvos ir pasaulio vietas.
Iki 2021 m. sausio 20 dienos užpildykite registracijos anketą, kurioje be savo kontaktinių duomenų, įkelkite trumpą (iki 200 žodžių) motyvacinį laišką - labai paprastai ir trumpai, savais žodžiais, paaiškinkite jūsų sąsajas - esamas ar norimas - su geografija, gamta ir jos pažinimu, kelionėmis ir t.t., kas jau patinka, ką norėtumėte išmokti, sužinoti, patirti - daugiau nei įmanoma esamoje aplinkoje (mokykloje, namuose ir t.t). Be to, jums reiks paprašyti savo geografijos mokytojo(s) trumpos rekomendacijos, kurią mokytojai siunčia e-paštu info@jgm.lt.
Naujai įstoję bus kviečiami į JGM žiemos sesiją jau per šios žiemos mokinių atostogas vasario mėnesį.
Daugiau informacijos rasite panaršę šią svetainę, Facebook (Jaunųjų Geografų Mokykla), arba tiesiog parašyk: info@jgm.lt
Iki susitikimo!!!!